Siyaset » AKP Aday adayları temayül sınavında! ...

AKP Aday adayları temayül sınavında! ...

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, Merkez ve İlçe Belediye Başkan Aday adaylarının hafta sonunda yapılacak olan temayül yoklamasına katılacaklarını söyledi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, dün düzenlediği basın toplantısında partisinin 16 Kasım Cumartesi günü yapacağı temayül yoklamasına ilişkin ayrıntıları açıkladı. Aydın, parti il binasında düzenlediği toplantıda temayül yoklamasında oy verme işleminin 10'da başlayıp 16'da sona ereceğini, oy verme hakkına sahip teşkilat mensuplarının en fazla iki ismi oy pusulasına yazabileceğine dikkat çekti. 
 
AK Parti İl başkanı Hasan Aydın, temayül yoklamasında Giresun Merkez ilçe belediye başkan aday adayları için genel merkezce belirlenmiş il kurucu üyelerinin İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi, İlçe Belde Belediye Başkanları, 22 ve 23. dönem milletvekillerinin, demokrasi ve il hakem kurulu üyelerinin, belde başkanlarının, mahalle başkanlarının, il kadın ve il gençlik kolu başkanlarının, disiplin kurulu, merkez ilçe asil yönetim kurulu üyelerinin oy kullanabileceklerini söyledi. Aydın, ilçelerde de ilçe teşkilatlarında ki görevlilerin oy kullanabileceklerini belirtti.  Aydın, temayül yoklamasına aday adayı olmayan kişilerin isimlerinin de yazılabileceğini söyledi. 


YORUMLAR (0 yorum)

ÜYE OLMADAN DA YORUM YAPABİLİRSİNİZ